Jacob has logged 92 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★½
Edit this entry  
30
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Toast

Toast

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Crash

Crash

2004
×
★★
Edit this entry  
27
A Therapy

A Therapy

2012
×
Edit this entry  
27
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jesus People

Jesus People

2013
×
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Flypaper

Flypaper

2011
×
★★
Edit this entry  
23
The 51st State

The 51st State

2001
×
Edit this entry  
23
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Family Guy Presents: It's a Trap!

Family Guy Presents: It's a Trap!

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
Night Will Fall

Night Will Fall

2014
×
Edit this entry  
18
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Wake the Fuck Up

Wake the Fuck Up

2012
×
Edit this entry  
18
Mr. Incredible and Pals

Mr. Incredible and Pals

2005
×
Edit this entry  
18
Everything Is Samuel L. Jackson's Fault

Everything Is Samuel L. Jackson's Fault

2013
×
Edit this entry  
18
Any Given Wednesday

Any Given Wednesday

2000
×
Edit this entry  
18
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
Edit this entry  
16
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry