RSS feed for MightyPope
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Cisco Pike

Cisco Pike

1972
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Noah

Noah

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★½
Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★½
Edit this entry  
11
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Cocktail

Cocktail

1988
×
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★½
Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry