RSS feed for MightyPope
  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Rough Night

    ★★½

  • Time Trap

    ★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★½

  • The Little Hours

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Split

  • Phantasm: Ravager

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★★

  • The Bad Batch

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Warcraft

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Sausage Party

    ★½

  • Don't Breathe

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

  • Whiskey Tango Foxtrot

    ★★★½

  • Gods of Egypt

  • Deadpool

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • A Very Murray Christmas

  • Krampus

    ★★★★

  • The Big Short

  • Crimson Peak

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • American Ultra

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★★

  • Vacation

  • Pixels

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Dude Bro Party Massacre III

  • Jurassic World

    ★★★