RSS feed for MightyPope
  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Fire (Pożar)

    ★★★

  • Trainwreck

  • The Invitation

    ★★★½

  • Hot Tub Time Machine 2

  • Cop Car

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Dumb and Dumber To

    ★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • John Wick

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Predestination

    ★★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

  • Lucy

    ★★

  • They Came Together

    ★★½

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★

  • It Follows

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

  • Godzilla

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Harmontown

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • RoboCop

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

  • The Skeleton Twins

  • Frank

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Turtle's Head

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • American Hustle

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Her

  • Coherence

    ★★★★

  • Machete Kills

  • Horns

    ★★★½

  • Jodorowsky's Dune

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

  • Elysium

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • The Wolverine

  • Kick-Ass 2

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • Europa Report

  • World War Z

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • This Is the End

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

    ★★★

  • Trance

    ★★★

  • The Conjuring

  • Oz the Great and Powerful

  • Mama

  • This Is 40

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½