• Kick-Ass 2

  • Pacific Rim

  • The World's End

  • Europa Report

  • World War Z

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • This Is the End

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Iron Man 3

  • Evil Dead

    ★★★

  • Trance

    ★★★

  • The Conjuring

  • Oz the Great and Powerful

  • Mama

  • This Is 40

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Skyfall

  • Silent Hill: Revelation 3D

  • Looper

    ★★★★

  • The ABCs of Death

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Dredd

    ★★★★

  • Seven Psychopaths

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • V/H/S

  • The Dark Knight Rises

  • Maggie Simpson in The Longest Daycare

  • Ted

  • The Amazing Spider-Man

  • Safety Not Guaranteed

  • Prometheus

  • Cosmopolis

    ★★★

  • Indie Game: The Movie

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Wanderlust

  • Chronicle

    ★★★

  • John Mulaney: New in Town

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • The Muppets

  • The Thing

    ★★½

  • 6 Days to Air: The Making of South Park

  • Goon

    ★★★★½

  • You're Next

    ★★★

  • The Innkeepers

    ★★

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Cowboys & Aliens

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Green Lantern

  • Bernie

  • Super 8

  • X-Men: First Class

  • Drive

  • Attack the Block

    ★★★

  • Bridesmaids

    ★★★★

  • Thor

  • Winnie the Pooh

  • Your Highness

  • Hanna

  • Source Code

    ★★★★★

  • Sucker Punch

    ★★

  • Paul

  • Rango

  • TRON: Legacy

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★★

  • 127 Hours

  • Due Date