MightyPope has rated 122 films ★★★★ .

  • Tales from the Hood

    ★★★★

  • Creep

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Chopper

    ★★★★

  • Deliverance

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • True Romance

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★★