MightyPope has rated 60 films ★★★★★ .

  • The Fly

    ★★★★★

  • The Straight Story

    ★★★★★

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Source Code

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Wings of Desire

    ★★★★★