miguelfranco has logged 172 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Float

Float

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry