Sort by

MiguelsMR has logged 20 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bible Friends

Bible Friends

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Left Behind

Left Behind

2014
×
½
Edit this entry  
13
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
½
Read the review Edit this entry