Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Young Adult Matters

Young Adult Matters

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Prison Playbook

Prison Playbook

2017
×
Edit this entry  
24
Lovers of the Red Sky

Lovers of the Red Sky

2021
×
Edit this entry  
23
Royal Secret Agent

Royal Secret Agent

2020
×
Edit this entry  
22
The Cursed: Dead Man’s Prey

The Cursed: Dead Man’s Prey

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

2021
×
Edit this entry  
22
Fighter

Fighter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Alifu, the Prince/ss

Alifu, the Prince/ss

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Number 1

Number 1

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Way We Keep Dancing

The Way We Keep Dancing

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
My Name

My Name

2021
×
Edit this entry  
14
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Aloners

Aloners

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Edit this entry  
24
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Hater

The Hater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
Edit this entry  
17
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Seobok

Seobok

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
15
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hypnosis

The Hypnosis

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
D.P.

D.P.

2021
×
Edit this entry  
17
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
Edit this entry  
12
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
Edit this entry