Miica has logged 195 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
15
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Hypnosis

The Hypnosis

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
D.P.

D.P.

2021
×
Edit this entry  
17
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
Edit this entry  
12
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Vincenzo

Vincenzo

2021
×
Edit this entry  
11
Mission: Possible

Mission: Possible

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Pipeline

Pipeline

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Collectors

Collectors

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Edit this entry  
26
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Day Today

The Day Today

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Real Thing

The Real Thing

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Teddy

Teddy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
La Verónica

La Verónica

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Edit this entry