• Nope

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • France

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Novice

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Feet

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★