Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Allins

The Allins

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Report to the Commissioner

Report to the Commissioner

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Without You I'm Nothing

Without You I'm Nothing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Bizarre

The Grand Bizarre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Octonauts: The Ring of Fire

Octonauts: The Ring of Fire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Octonauts and the Great Barrier Reef

Octonauts and the Great Barrier Reef

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Chinese Ghost Story II

A Chinese Ghost Story II

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fool for Love

Fool for Love

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry