• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Firestarter

    ★½

  • The Valet

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Stolen in Her Sleep

    ★★

  • The Thief, His Wife and the Canoe: The Real Story

    ★★★★

  • Life After Life

    ★★★½

  • The Thief, His Wife and the Canoe

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★½

  • Father Stu

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ★★★½

  • Moonshot

    ★★★

  • Then Barbara Met Alan

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • The Nan Movie

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Framed by My Sister

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Miss Willoughby and the Haunted Bookshop

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★

  • The Teacher

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Sex Appeal

    ★★★

  • Save the Cinema

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Book of Love

    ★★★½

  • The 355

    ★★★½

  • The Lakehouse Murders

    ★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Beauty and the Beast: A Comic Relief Pantomime for Christmas

    ★★★½

  • Last Train to Christmas

    ★★★★

  • Christmas Is Canceled

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • A Unicorn for Christmas

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A Godwink Christmas: Miracle of Love

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Christmas Number One

    ★½

  • A Sisterly Christmas

    ★★

  • Four Cousins and a Christmas

    ★½

  • Secretly Santa

    ★★★

  • A Furry Little Christmas

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Sit. Stay. Love.

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★