• Nightbooks

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Mutation on Mars

    ★½

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Habit

    ★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Last of the Wolves

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Die in a Gunfight

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Passage of My Youth

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Infinite

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★

  • The Djinn

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • A Week Away

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Mix Up in the Mediterranean

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Breaking News in Yuba County

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½