Sort by

Michelle Nash has logged 33 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Unzipped

Unzipped

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★
Edit this entry  
16
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spoor

Spoor

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★½
Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Edit this entry  
23
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
N.U.

N.U.

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
05
Weekend

Weekend

1967
×
★★★
Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry