• A Good Day to Die Hard

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Commando

    ★★★

  • Predator

    ★★★★½

  • Inkheart

    ★★

  • Micmacs

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • Transformers

    ★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Who's Camus Anyway?

    ★★★½

  • A Scanner Darkly

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • The Terminator

    ★★★★½

  • The Wild Blue Yonder

  • Super 8

    ★★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★