Sort by
  • Confess, Fletch

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Pinocchio

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Valet

  • The Staircase

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Outfit

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★

  • Navalny

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

  • Fresh

    ★★½

  • Emergency

  • Fire of Love

    ★★★

  • When You Finish Saving the World

  • Scream

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dopesick

    ★★★

  • Antlers

  • The Tender Bar

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½