Sort by

Mike has logged 412 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Orny Adams: More Than Loud

Orny Adams: More Than Loud

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
U2: Rattle and Hum

U2: Rattle and Hum

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry