• Prey

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Awake

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Audrey

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★★½

  • Force of Nature

    ★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½