• Night of the Coconut

  • Viraata Parvam

    ★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★

  • Vikram

    ★★★½

  • Elvis

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Moonfall

  • Am I Ok?

    ★★½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • To the End

    ★★★

  • Alice

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★

  • You Won't Be Alone

  • Resurrection

    ★★★★

  • Framing Agnes

    ★★½

  • Summering

    ★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Watcher

    ★★

  • Mija

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Free Chol Soo Lee

    ★★★

  • Mars One

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • The King's Daughter

    ½

  • The 355

    ★½

  • A Journal for Jordan

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★