Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Look Back

Don't Look Back

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Lewis: Good Trouble

John Lewis: Good Trouble

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emperor

Emperor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Days

Red Days

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Range 15

Range 15

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Seized

Seized

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Doorman

The Doorman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bombshell

Bombshell

1933
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Box

Black Box

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tales from the Hood 3

Tales from the Hood 3

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Hell Night

Hell Night

1981
×
Read the review Edit this entry  
07
A Wilderness of Error

A Wilderness of Error

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Pie Presents: Girls Rules

American Pie Presents: Girls Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Not So Dumb

Not So Dumb

1930
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
By Day's End

By Day's End

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nick Carter, Master Detective

Nick Carter, Master Detective

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pick a Star

Pick a Star

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Mother Carey's Chickens

Mother Carey's Chickens

1938
×
Read the review Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bird of Paradise

Bird of Paradise

1932
×
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Alibi

Midnight Alibi

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mary Burns, Fugitive

Mary Burns, Fugitive

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
C.C. and Company

C.C. and Company

1970
×
★½
Read the review Edit this entry