mikesmovies has logged 53 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step

Step

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
London Town

London Town

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombie Massacre 2: Reich of the Dead

Zombie Massacre 2: Reich of the Dead

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Ghostquake

Ghostquake

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ultimate Warrior

The Ultimate Warrior

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Vault

The Vault

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Year of the Scab

Year of the Scab

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Crossover: The Trial of Allen Iverson

No Crossover: The Trial of Allen Iverson

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Atomica

Atomica

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fantasy Film Worlds of George Pal

The Fantasy Film Worlds of George Pal

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's So Easy and Other Lies

It's So Easy and Other Lies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Armed Response

Armed Response

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Who's That Girl

Who's That Girl

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
So Funny It Hurt: Buster Keaton & MGM

So Funny It Hurt: Buster Keaton & MGM

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wakefield

Wakefield

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
In the Cut

In the Cut

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Boxing

Boxing

1892
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Hand Shake

A Hand Shake

1892
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Fencing

Fencing

1892
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

1889
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reaper

Reaper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Survived a Zombie Holocaust

I Survived a Zombie Holocaust

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Do Not Resist

Do Not Resist

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

Wishmaster 4: The Prophecy Fulfilled

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tommy

Tommy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★½
Read the review Edit this entry