RSS feed for Mike
  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • I Am Patrick Swayze

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Palm Beach

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Tolkien

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Ordinary Happiness

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • Ladies in Black

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Sometimes Always Never

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Red Joan

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★