Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • A Good Person

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★

  • Copenhagen Cowboy

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Heathers: The Musical

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Riceboy Sleeps

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • I Like Movies

    ★★★

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Alex's War

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Joyland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★½

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • LCD Soundsystem Holiday Special

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½