Sort by

Michael has logged 15 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Powaqqatsi

Powaqqatsi

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry