Mikey has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncorked

Uncorked

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kamikaze 1989

Kamikaze 1989

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Traffic

Traffic

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Underdevelopment

Memories of Underdevelopment

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Score

Score

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lickerish Quartet

The Lickerish Quartet

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Machete

Machete

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bastards

Bastards

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dostoevsky's Travels

Dostoevsky's Travels

1991
×
Read the review Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
St. Louis Blues

St. Louis Blues

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry