Sort by

Mikey has logged 441 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
27
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Frisco Kid

The Frisco Kid

1979
×
★★
Edit this entry  
26
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★½
Edit this entry  
25
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captains Courageous

Captains Courageous

1937
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Quick Change

Quick Change

1990
×
★½
Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Things to Come

Things to Come

1936
×
★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry