Mikey has logged 275 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Midway

Midway

2019
×
½
Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frankie

Frankie

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready for War

Ready for War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry