Sort by

Mikey has logged 77 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★
Edit this entry  
31
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Bird

Bird

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Personal Problems

Personal Problems

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
28
City So Real

City So Real

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★
Edit this entry  
27
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Soul Rebels

Young Soul Rebels

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Debut

The Debut

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Serendipity

Serendipity

2001
×
★½
Edit this entry  
20
Yellow Sky

Yellow Sky

1948
×
★★½
Edit this entry  
20
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★½
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
½
Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
½
Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Reagans

The Reagans

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry