• I'm No Longer Here

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★★

  • Shannon Amen

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Kuessipan

    ★★★★★

  • Shimu - Made in Bangladesh

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • No Crying at the Dinner Table

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Reminiscences of the Green Revolution

    ★★★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • A Son

  • No One Left Behind

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Electric Swan

  • Almost Famous: The King of Fish & Chips

  • Lions in the Corner

  • Cru

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Colours

    ★★★★★

  • Quilt Fever

    ★★★★★

  • The Shock of the Future

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Marooned

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Marona's Fantastic Tale

    ★★★★★

  • The Procession

  • Broken Orchestra

  • 63 Up

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Jump

  • Anna

  • White Echo

    ½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Drag Kids

    ★★★

  • The Wonderland

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Guava Island

    ½

  • The Nap

  • Dieorama

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

  • 45 Days In Harbar

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • The Farewell

  • Honey Boy