• Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

  • Nian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½