Sort by

Michael Angelo has logged 57 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer Ghost

Summer Ghost

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry