• Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Memoria

  • France

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Azor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Black Is King

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • The Laundromat

  • Wasp Network

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

  • Asako I & II

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • The Image Book

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Mosaic

  • Den of Thieves

    ★½

  • Private Life

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • 89

    ★★

  • Geostorm

    ½