• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½