• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Wedding Day

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • All Our Fears

    ★★★★

  • The Getaway King

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The In-Laws

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Bleach

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Fanatyk

    ★★★★

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Free!: Take Your Marks

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★