• The Death of David Cronenberg

  • The Guilty

    ★★

  • Malignant

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • He's All That

    ½

  • But Why?

    ★★

  • Pig

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Four Roads

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Pagglait

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ½

  • Shangri-La

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • CODA

    ★★★

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★½

  • The Prom

    ½

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★

  • Soul

    ★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Serious Men

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Thou Shalt Not Hate

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★

  • In My Room

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Oasis

    ★★½

  • Bulbbul

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Freeze

    ★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Ainu Mosir

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Sulphur and White

    ★★

  • All the Bright Places

  • Thappad

    ★★

  • The Woman Who Ran

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Nightwalk

    ★★

  • Lost Girls

    ★★★★

  • The Father

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • The Nest

    ★★

  • Minari

    ★★½