mikkel abel has logged 55 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Schramm

Schramm

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Street Fighter: The Legend of Chun-Li

Street Fighter: The Legend of Chun-Li

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Left Behind

Left Behind

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Flænset

Flænset

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She-Devils on Wheels

She-Devils on Wheels

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wind

The Wind

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Five Dolls for an August Moon

Five Dolls for an August Moon

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Double Face

Double Face

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Evil

The Evil

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crystal Eyes

Crystal Eyes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Make a Doll

How to Make a Doll

1968
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Color Me Blood Red

Color Me Blood Red

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser: Evolutions

Hellraiser: Evolutions

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Gruesome Twosome

The Gruesome Twosome

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunting Season

Hunting Season

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare

Nightmare

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry