Sort by

mikkel abel has logged 63 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Goke, Body Snatcher from Hell

Goke, Body Snatcher from Hell

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scum of the Earth!

Scum of the Earth!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
The Symbol of the Unconquered

The Symbol of the Unconquered

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yes Day

Yes Day

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry