Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04

"Sr."

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mesrine: Public Enemy #1

Mesrine: Public Enemy #1

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mesrine: Killer Instinct

Mesrine: Killer Instinct

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fall

Fall

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Torment

Torment

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cold Eyes of Fear

Cold Eyes of Fear

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Lenny

Lenny

1974
×
★★
Edit this entry  
26
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Eden

Eden

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Walk Up

Walk Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightsiren

Nightsiren

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Robe of Gems

Robe of Gems

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Lynch / Oz

Lynch / Oz

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How Is Katia?

How Is Katia?

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
This Gun for Hire

This Gun for Hire

1942
×
★★★½
Edit this entry  
11
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Edit this entry  
06
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Darling

Darling

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Invasion

The Secret Invasion

1964
×
★★★
Edit this entry  
03
So Damn Easy Going

So Damn Easy Going

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ruby in Paradise

Ruby in Paradise

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Edit this entry