Mikko has logged 37 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Celebration

Celebration

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
Read the review Edit this entry  
24
The El Duce Tapes

The El Duce Tapes

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Mope

Mope

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fingers

Fingers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Girl Missing

A Girl Missing

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Liberté

Liberté

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mickey and the Bear

Mickey and the Bear

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bait

Bait

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heroes Don't Die

Heroes Don't Die

2019
×
Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Murder in Mississippi

Murder in Mississippi

1965
×
★★
Edit this entry  
02
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry