• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dog

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Dual

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Injustice

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½