Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Young Man

Young Man

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Terminal List

The Terminal List

×
★★★★
Edit this entry  
31
The Last Warrior

The Last Warrior

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fugitives

Fugitives

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
In Limbo

In Limbo

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Quarantine

Quarantine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
How Viktor

How Viktor "The Garlic" Took Alexey "The Stud" to the Nursing Home

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Supper

Supper

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
In the Opera

In the Opera

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Primal: Tales of Savagery

Primal: Tales of Savagery

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Man vs. Bee

Man vs. Bee

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion: The Prologue

Jurassic World Dominion: The Prologue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

Buzz Lightyear of Star Command: The Adventure Begins

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Futurama: Into the Wild Green Yonder

Futurama: Into the Wild Green Yonder

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Futurama: Bender's Game

Futurama: Bender's Game

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Futurama: The Beast with a Billion Backs

Futurama: The Beast with a Billion Backs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Futurama: Bender's Big Score

Futurama: Bender's Big Score

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Offer

The Offer

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
02
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Execution

The Execution

2021
×
★★★
Edit this entry