• Super Mario Bros.

  • Spider-Man: No Way Home

  • Seven Conversations at Mill Race Park

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Blue Miracle

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Buck Breaking

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Sir! What Are Your Orders?

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Education

    ★★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ½

  • Black Beauty

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bigfoot Family

  • Hamilton

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Midnight Gospel

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★★

  • The Roads Not Taken

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Cuties

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Primal

  • The Irishman

    ★★★★