Vohn has logged 232 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chris Fleming: Showpig

Chris Fleming: Showpig

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ben-Hur: A Tale of the Christ

Ben-Hur: A Tale of the Christ

1925
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Emperor Jones

The Emperor Jones

1933
×
Read the review Edit this entry  
08
The Littlest Rebel

The Littlest Rebel

1935
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ribbit

Ribbit

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Smile, Darn Ya, Smile!

Smile, Darn Ya, Smile!

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cricket on the Hearth

The Cricket on the Hearth

1909
×
Read the review Edit this entry  
31
Filmed Prologue to Birth of a Nation

Filmed Prologue to Birth of a Nation

1930
×
Read the review Edit this entry  
31
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Where Hope Grows

Where Hope Grows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
jack be like

jack be like

×
Read the review Edit this entry  
09
Buck Breaking

Buck Breaking

2021
×
½
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Conversations at Mill Race Park

Seven Conversations at Mill Race Park

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry