RSS feed for Milan

Milan has logged 22 entries for films during May 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★
Edit this entry  
27
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Being Elmo: A Puppeteer's Journey

Being Elmo: A Puppeteer's Journey

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Edit this entry