Milan has logged 87 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Down

Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It came from the Desert

It came from the Desert

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Rememory

Rememory

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Osiris Child

The Osiris Child

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Hostile

Hostile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kati Kati

Kati Kati

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Replace

Replace

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Man with the Magic Box

The Man with the Magic Box

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Loop

Loop

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wanderers: The Quest of The Demon Hunter

The Wanderers: The Quest of The Demon Hunter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Zombiology: Enjoy Yourself Tonight

Zombiology: Enjoy Yourself Tonight

2017
×
★★
Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Aftermath

Aftermath

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Replace

Replace

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry