Sara has logged 33 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannibal

Hannibal

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
18
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Knows, Mr. Allison

Heaven Knows, Mr. Allison

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dinner at Eight

Dinner at Eight

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight

Midnight

1939
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry