Sort by

Sara Clements has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love on the Run

Love on the Run

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last of Mrs. Cheyney

The Last of Mrs. Cheyney

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read prior review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read prior review Edit this entry  
05
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Luxor

Luxor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luxor

Luxor

2020
×
Read prior review Edit this entry  
30
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★
Edit this entry