Sara Clements has logged 46 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
31
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Country

The Big Country

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sophie Jones

Sophie Jones

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inspiration

Inspiration

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blackheads

Blackheads

2020
×
Edit this entry  
14
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
06
Jessica

Jessica

1962
×
★★
Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
True Fiction

True Fiction

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry